Rozhledny Železných hor

Rozhledna Zuberský vrch nad městem Trhová Kamenice má vyhlídkovou plošinu ve výšce 38 metrů a vede k ní 182 schodů. Je veřejně přístupná od května do září o víkendech a v období letních prázdnin také od úterý do pátku.

Rozhledna Barborka je pouze menší vyhlídkovou zastřešenou plošinou o výšce 10 metrů, se 47 schody. Je postavena poblíž obce Horní Raškovice a otevřena je od dubna do října vždy pouze o víkendu od 14 do 17 hodin.

Rozhledna Licoměřice je pouze menší dřevěnou stavbou na kamenné podezdívce, vyhlídková plošina je ve evýšce 4 metry nad zemí a rozhlednu najdete v obci Lipovec – Licoměřice.

Rozhledna Boiika se nachází mezi obcemi Nasavrky a České Lhotice. Vyhlídková plošina je ve výšce 14,5 metru a vede k ní 32 schodů. Rozhledna je ecloročně volně přístupná zdarma.

Rozhledna Semtěš je mohutná kamenná věž, která je volně přístupná po celý rok. Nachází se v obci Semtěš

Rozhledna Vojtěchovský kopec je velmi pěkná kamenná rozhledna, asi 5 kilometrů za Hlinskem, u silnice směrem na Poličku. Vyhlídková plošina je ve výšce 16 metrů, vede k ní 59 schodů a poskytuje nádherný výhled na Českomoravskou vrchovinu, zejména za pěkného počasí. Rozhledna je přístupná od dubna do října. O letních prázdninách denně a v ostatní měsíce vždy jen o víkendech a svátcích.

Rozhledna Bára 2 je vysoká 17 metrů a vede k ní 78 schodů. Poskytuje pěkný výhled na obec Podhůře u Chrudimi a blízké okolí. Rozhledna je postavena nad bývalou restaurací Kometa.

Rozhledna Chrast se nachází v Chrasti u Chrudimi, nedaleko kostela v ulici Chraštická. Vyhlídková plošina je ve výšce 27 metrů a je odtud pěkný výhled na celé město a okolí.

Požární hláska na Podhůře je menší, zato velmi pěknou rozhlednou, s vyhlídkovou plošinou ve výšce pouhé čtyři metry. Byla postavena na turistické trase po zelené značce mezi obcemi Kochánovice a Slatiňany – Monaco.

Turistický magazín